UBYTOVÁNÍ U NÁS

Hotel Děvín se nachází v horském městečku Pec pod Sněžkou, pouhých 900 m od centra města. Tradiční hotel Pec, který téměř celou druhou polovinu 20. století patřil do sítě krkonošských hotelů Interhotels, byl v roce 2005 kompletně zrekonstruován, což prakticky od prvního patra znamená novou budovu. Najdete zde vše, co potřebujete pro klidný a příjemný pobyt v horách.

!!! Skibus v zimě opět v provozu (zastávka LOGLA) !!!

Horský hotel

Vzhledem k umístění budovy v Krkonošském národním parku se však zachovala původní podoba dřevěné krkonošské boudy, která na tomto místě stála od roku 1930. Pobyt v hotelu ideálně spojuje výhody pobytu v krkonošských boudách - tedy v klidu a pohodě uprostřed horské přírody (v našem případě těsně pod pásmem lesa) s krásným výhledem v nadmořské výšce téměř 900 m n. m., výhody snadné dostupnosti a dosažitelnosti centra Pece pod Sněžkou (vzdálenost od centra 5 minut autem po celoroční místní komunikaci nebo 10 minut pěšky) a také polohu jako výchozího bodu pro mnoho pěších túr. 

Hotel Děvín dnes splňuje současné požadavky na moderní ubytování tříhvězdičkové kategorie a přísné hygienické a bezpečnostní předpisy EU. Každý pokoj má vlastní koupelnu a je vybaven nábytkem vyrobeným na zakázku a připojením WI-FI.

Parkování je zajištěno u hotelu, poplatek je 50,-Kč za automobil a noc.

Vaše dovolená s dětmi

Pro naše nejmenší hosty je v přízemí k dispozici samostatný, plně vybavený dětský koutek. V restauraci jsou k dispozici jídelní židličky. V letních měsících mohou děti využívat venkovní trampolínu a velkou zatravněnou plochu k hraní her.

Solná jeskyně

V přízemí hotelu jsme vybudovali privátní solnou jeskyni, kde si hosté během relaxace užijí unikátní mikroklima s bakteriologickou a chemickou čistotou s optimální vlhkostí vzduchu a teplotou cca 18 - 20 stupňů C, načerpají zde novou sílu a energii. Pobyt v solné jeskyni se doporučuje nejen osobám se zdravotními problémy.

Restaurace

V přízemí je pro hotelové hosty k dispozici příjemně zařízená restaurace s barem a verandou s jedinečným výhledem do kraje. V letním období se dá využít k posezení i venkovní terasa. Hned u restaurace je stavebně oddělený plně vybavený dětský koutek.

V ranních hodinách (od 08.00 do 10.00 hodin) se v zde podává snídaně formou teplého i studeného bufetu. Od 16.00 hodin je možné si objednat teplé i studené nápoje a drobné občerstvení. 

Večer se v restauraci podávají předem objednané večeře (formou jednotného tříchodového menu) nebo si mohou hoteloví hosté posedět u nápojů a užít si romantický večerní pohled na okolní krajinu.

V zimě či v létě

Hotel Děvín má ideální polohu pro vaši aktivní dovolenou. V letním období jeho umístnění přímo vybízí k turistickým túrám, výletům i méně náročným vyhlídkovým procházkám kolem Pece a v zimním období na skialpinismus, běžky nebo bobování a sáňkování . V hotelové recepci vám rádi letní i zimní turistické trasy doporučíme.

Během léta si hosté po túře odpočinou na venkovní travnaté terase hotelu na lehátku nebo si zahrájí badminton či stolní tenis (rakety, pálky a míčky je možné v hotelu zapůjčit). 

V hotelu je k dispozici lyžárna  (v letních měsících slouží jako úschovna kol).

V zimě nabízí Pec pod Sněžkou výborné terény nejen pro lyžařské vyžití. Hlavní lyžařský areál se nachází na protějších kopcích, jen cca 100m od hotelu je dětský vlek Slovan.

V létě se na naši nejvyšší horu Sněžkou se dostanete buď lanovkou (10min pěšky od hotelu) a nebo pěšky po několika možných turistických trasách.

Děti ocení výlet na herní krajinu Pecka, kam dojdete pěšky nebo se vyvezete lanovkou Portášky.

Pro zdatné i rekreační cyklisty jsou zde skvělé cyklotrasy. V centru města si můžete půjčit kromě normálních horských kol i ELEKTROKOL pro zábavnější požitek z jízdy bez větší námahy. Na vrcholky hor se dostanete s kolem či bez něj lanovkou nebo se můžete kamkoliv přiblížit cyklobusem.

Pro aktivní vyžití je cca 500m od hotelu lanový park a areál Relaxpark plný skluzavek, trampolín a atrakcí pro děti včetně bobové dráhy.