UBYTOVÁNÍ U NÁS

Hotel Děvín se nachází v krásné lokalitě horského městečka Pec pod Sněžkou, jen 900m od jejího centra. Tento tradiční pecký hotel, který patřil po většinu druhé poloviny 20.století do hotelové sítě Interhotely Krkonoše, prošel v roce 2005 kompletní rekonstrukcí, která od prvního nadzemního podlaží prakticky znamená novostavbu. Vše, co potřebujete pro klidný a příjemný pobyt na horách, najdete u nás.

 

Horský hotel

S ohledem na polohu objektu v Krkonošském národním parku byl ovšem zachován jeho původní vzhled dřevěné krkonošské horské boudy, která na tomto místě stála již od roku 1930. Pobyt na hotelu spojuje ideálním způsobem výhody pobytu na krkonošských boudách – tedy v klidu uprostřed horské přírody (v našem případě těsně pod pásmem lesa) s překrásnými výhledy v nadmořské výšce téměř 900 m n.m., výhody pohodové dostupnosti a dosahu centra Pece pod Sněžkou (vzdálenost od centra 5 minut autem po celoročně udržované místní komunikaci nebo 10 min pěšky) a také jeho umístění jako výchozí bod na mnohé turistické vycházky. 

Dnes hotel Děvín plně vyhovuje současným nárokům na moderní ubytování v kategorii tří hvězdiček, jakož i přísným hygienickým a bezpečnostním předpisům EU. Každý pokoj má vlastní sociální zařízení a je vybaven nábytkem na míru a WI-FI připojením.

Vaše dovolená s dětmi

Pro naše nejmenší hosty je v přízemí oddělený, plně vybavený dětský koutek. V restauraci jsou jídelní židličky k zapůjční. V letních měsích si děti užijí venkovní trampolínu.

Solná jeskyně

V přízemí hotelu jsme vybudovali privátní solnou jeskyni, kde si hosté během relaxace užijí unikátní mikroklima s bakteriologickou a chemickou čistotou, optimální vlhkostí vzduchu a teplotou cca 18 - 20 stupňů C, načerpají zde novou sílu a energii. Pobyt v solné jeskyni se doporučuje nejen osobám se zdravotními problémy.

Restaurace

V přízemí je pro hotelové hosty k dispozici příjemně zařízená restaurace s barem a verandou s jedinečným výhledem do kraje. V letním období se dá využít k posezení i venkovní terasa. Hned u restaurace je stavebně oddělený plně vybavený dětský koutek.

V ranních hodinách (od 08.00 do 10.00 hodin) se v restauraci podává snídaně formou teplého i studeného bufetu. Od 16.00 hodin je možné si zde objednat teplé i studené nápoje a drobné občerstvení. 

Večer se v restauraci podávají předem objednané večeře (formou jednotného tříchodového menu) nebo si zde mohou hoteloví hosté posedět u nápoje a užít si romantický večerní pohled na okolní krajinu.

V zimě či v létě

Hotel Děvín má ideální polohu pro vaši aktivní dovolenou. V letním období jeho umístnění přímo vybízí k turistickým túrám, výletům i méně náročným vyhlídkovým procházkám kolem Pece a v zimním období na skialpinismus, běžky nebo bobování a sáňkování . V hotelové recepci vám rádi letní i zimní turistické trasy doporučíme.

Během léta si hosté po túře odpočinou na venkovní travnaté terase hotelu na lehátku nebo si zahrájí badminton či stolní tenis (rakety, pálky a míčky je možné v hotelu zapůjčit). 

V hotelu je k dispozici lyžárna  (v letních měsících slouží jako úschovna kol).

V zimě nabízí Pec pod Sněžkou výborné terény nejen pro lyžařské vyžití. Zdarma je možné se dopravit skibusem (zastávka je 50m od hotelu) do hlavního lyžařského areálu (cca 5 min) na protějších kopcích nebo využít menší vleky (Slovan a Sochor), které jsou cca 200 m od hotelu.

V létě se na naši nejvyšší horu Sněžkou se dostanete buď lanovkou (10min pěšky od hotelu) a nebo pěšky po několika možných turistických trasách.

Děti ocení výlet na herní krajinu Pecka, kam dojdete pěšky nebo se vyvezete lanovkou Portášky.

Pro zdatné i rekreační cyklisty jsou zde skvělé cyklotrasy. V centru města si můžete půjčit kromě normálních horských kol i ELEKTROKOL pro zábavnější požitek z jízdy bez větší námahy. Na vrcholky hor se dostanete s kolem či bez něj lanovkou nebo se můžete kamkoliv přiblížit cyklobusem.

Pro aktivní vyžití je cca 500m od hotelu lanový park a areál Relaxpark plný skluzavek, trampolín a atrakcí pro děti včetně bobové dráhy.